Şöför

Kontak anahtarı çevriliyor, araç öksürüyor, dudaklarında hafif bir kıpırdanma ve araç kendini topluyor. Şöför gaz pedalına dokunuyor. Birkaç soluk sonra yoldaşı sakinleşiyor. Artık herşey hazır.

İzmit Şehirler Arası Otobüs Terminali’nden kalkan “halk otobüsü” yavaşça kent merkezine doğru yola çıkıyor. Kırkbeş dakika sürecek yolculuğun ilk evresidir bu. Terminalin çevresini saran sis ve rüzgarın uğultusu geride kalacak, şimdilik yolcularını arayan otobüs, şöförün suskunluğunu taşıyacaktır.

İlk durakta kimsecikler yok. Hiç durmadan ilerliyor. İkinci durakta kıpırtılar var sanki. Şöför kendinden emin kapıları açıyor. Hayır! Otobüse binen yok. Yalnız bir ihtiyar kadın, sıkıca tuttuğu çantasını sallıyor. Karşı sokaktan gelip arkamızdaki otobüse biniyor. Şöför sessizliğini koruyor. Sol tarafını dikizliyor, Önündeki kocaman kırmızı düğmeye basıyor, araç yine yoluna dönüyor.

İzmit’in kalablık caddelerine ulaşmamız an meselesi. Araçlar boncuk gibi yollara dizlmiş. Duraklarda sabırsız bekleyişler var. Kapılar açılsa içeri dökülecek yolcular.

Şöför’e işaret ediyorum, açılıyor kapılar ve otobüsten iniyorum…

Artık onlar düşünsün;)

Reklamlar
Şöför

Yorum ekle

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s